Przejdź do serwisu:
RALKOld-BoysSiatkówkaRudzkie Orliki

Cosmos

O drużynie

Historia


Zespół Cosmosu debiutował pod dzisiejszą nazwą, w 1998r. lecz jego początki sięgają roku 1996.Pierwszą i jedyną inną nazwą, jaką ten zespół nosił była nazwa sponsora Country Bar i pod takim szyldem wystartował w Chorzowskiej Lidze Piątek.
Sezon drugoligowy 1996-1997 zakończony awansem do ekstraklasy był rozgrywany na boisku żwirowym przy ulicy Bałtyckiej.
W 1997r dochodzi do wycofania dotychczasowego sponsora, po którym to fakcie zostaje zmieniona nazwa na Cosmos, pod którą zespół występuje do dnia dzisiejszego.
Po roku gry w ekstraklasie przyszedł pierwszy sukces, którym było zdobycie mistrzostwa ligi w sezonie 1998-1999.
Rok 2000 to całkowita zmiana systemu rozgrywek, który z boisk otwartych przenosi się na halę przy ulicy Dąbrowskiego a po dwóch sezonach na Graniczną w Chorzowie Batorym, gdzie liga gra do dzisiejszego dnia.
Zespół Cosmosu zalicza nieprzerwanie grę w chorzowskiej elicie do sezonu 2007 osiągając w tym czasie wicemistrzostwo oraz zajmując trzecie miejsce. Przez wszystkie te sezony plasując się w górnych rejonach tabeli dwukrotnie zostaje zaproszony i uczestniczy w najbardziej popularnym w tamtym czasie futsalowym turnieju Clearex Cup.
W sezonie 2008 zostaje podjęta decyzja o zakończeniu gry w chorzowskiej ekstraklasie a zespół nie zostaje zgłoszony do następnego sezonu.
Działalność zostaje zawieszona do roku 2009, w którym Cosmos zgłasza swój akces do Rudzkiej Ligi Oldboy a w jego skład wchodzą zawodnicy z innych niegdyś popularnych w Chorzowie zespołów Huraganu, Bryki i Tornada.

 

Strona internetowa drużyny Cosmos:     cosmoschorzow.futbolowo.pl

Kierownik drużyny:
Michał Szymura tel. - 506 032 836
 

Cosmos

Zawodnicy

Spotkania - Sezon 2019/20

Wybierz sezon:

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

RALK — 2. Liga - runda 2
Kolejka 5
2. Liga Grupa A:
Monstars73:57Hicawięcej»
(08-03-2020 10:20)
2. Liga Grupa B:
Energiczni20:0Olimpiawięcej»
(08-03-2020 9:00)
RALK — 1. Liga
Kolejka 20
1. Liga:
Budsar66:85Demonswięcej»
(08-03-2020 19:00)
Gwiezdno Flota108:81Rybnik Teamwięcej»
(08-03-2020 17:30)
Drim Tim77:63Dobermanywięcej»
(08-03-2020 16:00)
Wściekłe Psy52:65Longmanwięcej»
(08-03-2020 14:30)
Romus61:115Green Peaswięcej»
(08-03-2020 13:00)
Atomic68:78Jaworznowięcej»
(08-03-2020 11:40)
RALK — 2. Liga - runda 2
Kolejka 5
2. Liga Grupa A:
Se Gramy37:67Watahawięcej»
(07-03-2020 13:00)
Wielka Kiść67:56Zrywwięcej»
(07-03-2020 11:40)
ZGP51:48Piaśnikiwięcej»
(07-03-2020 9:00)
2. Liga Grupa B:
Dazynt32:74Killa Beeswięcej»
(07-03-2020 10:20)
Old Boys — Rozgrywki
Kolejka 12
Liga Old Boys:
Kadra Bielszowice2:4Rolnikwięcej»
(06-03-2020 21:30)
Smart-Logic1:8U.P.G.więcej»
(06-03-2020 20:45)
MAKROGEO4:10WINDEX więcej»
(06-03-2020 20:00)
Zygzak15:2THUNDER więcej»
(06-03-2020 19:15)