1

Temat: Spadek z ligi

Witam.

Czy w związku z tym, że znamy już dwóch spadkowiczów (jeden z ligi drugiej, jeden z ligi pierwszej) nie warto rozważyć pomysłu by 15 drużyna ligi pierwszej spadała automatycznie bez barażu, a dwie (1 i 2 miejsce) drużyny ligi drugiej awansowały bezpośrednio.

Teraz drużyny w lidze pierwszej grają o baraż, wychodzi na to, że mogą odpuścić 7 meczów a i tak nie spadną, bo wszystko rozstrzygnie się w barażu.

Wydaje mi się, że ta drobna zmiana uatrakcyjni zmagania w gr. mistrzowskiej II ligi i spadkowej I ligi.

Rozmawialiśmy z przedstawicielami paru drużyn i są podobnego zdania co my.

Zapraszam do dyskusji, warto jakieś decyzje podjąć przed drugą rundą, by było wiadomo o co gramy.

2

Odp: Spadek z ligi

Ale przecież dwie drużyny zagrają w barażu z 2 i 3 drużyną 2 ligi i baraże pokażą kto jest lepszy i będzie grać w 1 lidze. Nie szukajcie na siłę szansy na grę w 1 lidze tylko pokażcie na boisku, że zasługujecie. Zasady są jasne dla wszystkich  i tylko wy szukacie sposobu na grę w 1 lidze poza boiskiem. ŻENADA

3

Odp: Spadek z ligi

Zapomniałem dodać, zapraszam do rzeczowej dyskusji.

Pozdrawiam.

4

Odp: Spadek z ligi

Z roku na rok drużyn opuszczających ligę w trakcie sezonu jest coraz mniej. Osobiście uważam że system awansów oraz spadków na chwilę obecną jest dobrze opracowany i nie ma konieczności zmiany regulaminu. Patrząc praktycznie z każdej strony to mimo wszystko 3 drużyny walczą o wejście do ligi I, z tego jedna wchodzi bezpośrednio z miejsca I, reszta jest kwestią wywalczenia sobie dobrej lokaty w końcówce. Kolejną istotną rzeczą którą napisał kolega wyżej jest tekst odnośnie opuszczania meczów. Powiem tak, część drużyn w okresie wakacyjno/urlopowym ledwo wyciąga na mecz podstawową szóstkę ze względu na rozpoczęte wakacje, tak więc nikt celowo spotkań nie opuszcza. Drużyny grające w lidze od samego początku jej istnienia doskonale wiedzą jak to wygląda, tym bardziej pierwszoligowcy ! Bardziej się trzeba zastanowić nad faktem czy gra w okresie LIpiec/Sierpień jest na miejscu, biorąc pod uwagę wyjeżdżających oraz pracujących na zmiany.

Koordynator Drużyny ANTEO

5

Odp: Spadek z ligi

Również uważam, że system opracowany jest dobrze, biorąc pod uwagę, że wszystkie 32 drużyny kończą sezon. W takim przypadku jak w sezonie bieżącym, walka w grupach spadkowych może zakończyć się na tym, że drużyna zmobilizuje się na 1 mecz w rundzie, co w efekcie może dać utrzymanie. Wydaje mi się, że lepiej promować walkę przez okres trwania całej ligi a nie pojedyncze mecze...

Od sezonu 2015 problem lipca/sierpnia został zażegnany i nie gramy w tych miesiącach wink.

6

Odp: Spadek z ligi

Przecież sam napisałeś: "wychodzi na to, że mogą odpuścić 7 meczów a i tak nie spadną, bo wszystko rozstrzygnie się w barażu."

Więc ostatecznie i tak wszystko rozstrzygnie się na boisku. Po co ten post był zakładany nie wiem, jak zresztą inni gracze ligi co widać po "zażyłej" dyskusji na ten temat. Skończyć wymyślać w środku sezonu jakieś głupoty i grać. A jak jest jakieś "ale" do regulaminu zgłaszać na spotkaniu kaptanów przez rozpoczęciem sezonu.